Діти, яких позичило сонце

ДІТИ, ЯКИХ ПОЗНАЧИЛО СОНЦЕ

Так проходять дні, проходять тижні, проходять місяці та роки. Все стає на свої місця. Життя продовжується.

Так, наші найдорожчі сонячні діти пізніше починають сидіти, але ж сидять, пізніше починають ходити, але ж ходять, пізніше починають говорити, хоча можливо і не чітко, але ж говорять, пізніше йдуть до школи, але ж ідуть, хоча в деякій мірі і тяжко їм дається шкільна програма і вони не відмінники.

Увесь цей період ми – батьки чекаємо, терпимо, змиряємося, надіємося і найголовніше віримо, що з Божою поміччю все переживемо і всього досягнемо. Наші дітки допомагають переоцінити життя, замислитися над тим, що робимо, звернути увагу на ближніх, допомогти іншій людині, а це все, нас разом із нашими родинами, навертає і зближує із Богом. І нехай хто після цього скаже, що то кара небесна, що то за ваші гріхи – ні це благодать Божа, заради спасіння наших душ і приклад доброти і смирення для оточуючих.

Отож, батьки, які мають таких діток, закликають, якщо можливо у житті почуєте ці слова – 47, ХУ, – лишня хромосома, не лякайтеся, зумійте пережити ті хвилини і правильно оцінити ситуацію. Не відмовляйтеся від Своїх Дітей, бо вони такі ж, як і ви. Знаходьте підтримку у тих, хто вже пройшов цей шлях і вони обов’язково допоможуть Вам. Допомога прийде звідусіль – від таких же батьків, від церкви, від влади, від освіти. Любіть своїх «сонечок» і не залишайте їх.

21 березня - всесвітній День людини з синдромом Дауна!

В Україні щороку народжується 300—400 немовлят з синдромом Дауна. Від 85% батьки відмовляються в пологових будинках. Чому? Тому, що сприймають народження такої дитини як кару небесну? Тому, що бояться труднощів? Чи тому, що не мають реального уявлення про суть і наслідки цього діагнозу?

У всьому світі малюків із синдром Дауна називають "дітьми сонця". Вони надзвичайно добрі, тягнуться до людей, як квіточки до сонця, і на будь-який прояв любові відповідають сторицею. Їм невідома межа між добром і злом, для них усе - добро. І все життя вони залишаються довірливими, відкритими, чистими, якими можуть бути тільки діти. При цьому, у дітей із синдромом Дауна багато шансів адаптуватися в соціумі, але за однієї умови - починати працювати з ними треба з народження.

Так, наявність зайвої хромосоми призводить до деяких фізіологічних особливостей, завдяки яким діти повільніше проходять різні етапи розвитку і відстають за деякими показниками від своїх ровесників. Але більшість із них вміють багато з того, що і однолітки: читати, писати, малювати, грати на музичних інструментах, співати, складати вірші, грати в театрі, бути успішними і творчими. Наприклад, у 1996 році на Каннському кінофестивалі бельгійський актор з синдромом Дауна Паскаль Дюкер отримав нагороду за кращу чоловічу роль у фільмі «Восьмий день». Лондонський танцювальний колектив гастролює країнами й континентами. Всі актори цього колективу - люди із синдромом Дауна. На їхніх концертах завжди аншлаг. У 1999 році в Москві був створений театр Простодушних. Зараз він володар багатьох телевізійних і театральних нагород.

За даними Європейського конгресу з синдрому Дауна «Приймаємо виклик», 75% дітей з цим діагнозом в Європі та США навчаються у навчальних закладах, мають реальну можливість жити повноцінним життям: бути повноправними членами суспільства, працювати, досягати успіху. В Україні - 85% дітей з синдромом Дауна навчаються в спеціалізованих закладах. Безумовно розвиток освіти (навчання дітей з особливими освітніми потребами в навчальних закладах) в нашій країні знаходиться лише на стадії становлення, соціальна допомога та підтримка з боку суспільства сімей, які виховують дітей з синдромом Дауна залишає бажати кращого, але ставлення суспільства до цих особливих, добрих, щирих і відкритих для любові людей поступово змінюється на краще. У чомусь вони поступаються нам, а у чомусь мудріші, адже сприймають нас такими, як ми є, з нашою байдужістю і жорстокістю. А чи вистачить в нас мудрості сприймати цих людей такими, якими вони є? Можливо, вони прийшли до нас для того, щоб навчити нас любові без умовностей, толерантності і терпіння?

Повага й любов оточуючих, заняття за спеціальними програмами — ось умови розвитку дітей. Не буває однакових людей, не буває однакових характерів… У когось кирпатий ніс, у когось кучеряве волосся, у когось на щоці родимка… Хтось любить співати і зовсім не вміє розв”язувати задачі, а хтось складає складний науковий алгоритм маршруту до найближчого магазину. Кожна людина унікальна… Всі ми залишимо той чи інший слід в історії, хтось значніший, а хтось буде не такий відомий загалу, але такий необхідний в полі своєї діяльності, навіть якщо це на чийсь погляд зовсім незначний внесок … але про останнього можуть не знати інші, та завжди пам’ятатимуть і згадуватимуть рідні: Якби не він – моє життя було б сірим та одноманітним, буденним та непотрібним… Я так і не зрозумів би його змісту…”

То ж не нам судити, чий внесок потрібніший, важливіший. Якщо ми прийшли з Божої ласки в цей світ, то ми потрібні. Ми – це люди з належною кількістю хромосом, і люди з іншим генетичним набором, та з безліччю інших вад і чеснот…